FURNITURE / Misc. Furniture / Bedside tables 12186097
nr 1218 6097
Anna Castelli Ferrieri
(f. 1920), Italien
Anna Castelli Ferrieri (b. 1920), Italy. Plastic, "Componibili", Kartell, Husqvarna. 1900-talets andra hälft. Raka sidor med rundade hörn och upphöjd kant. Märkta med etikett undertill "Sinjet". Length: 38 cm. Width: 38 cm. Height: 50 cm,
BEDSIDE TABLES, Plast, "Componibili", Kartell, Husqvarna. 1900-talets andra hälft. Raka sidor med rundade hörn och upphöjd kant. Märkta med etikett undertill "Sinjet". Längd: 38 cm. Djup: 38 cm. Höjd: 50 cm
Anna Castelli Ferrieri, Italian architect and industrial designer.
800
SEK 2200
Monday November 19 2018
at 19:36:48
900 kr
600 kr
700 kr (Robot)
800 kr
900 kr (Robot)
1.000 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Robot)
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Robot)
- Thema-auction
Nov 19
Retro (50/60-tal)
Read more about Retro (50/60-tal)
Anna Castelli Ferrieri
Read more about Anna Castelli Ferrieri